Чи сучасний ви учитель? Тест для педагогів
Сучасний учитель повинен орієнтуватися у світі інформаційних технологій. Визначте, наскільки ви сучасні, пройшовши наш тест.
Ваш персональний комп'ютер став працювати гірше: шумить, довго відкриває файли. Ви попросили Віктора Павловича, учителя інформатики, подивитися, у чому проблема, а він запропонував вам «проапгрейдити» комп'ютер. На що натякає Віктор Павлович?
Доведеться замінити частину компонентів на нові, сучасні. Мабуть, мій комп'ютер морально застарів
Напевно, операційну систему встановлюватиме заново
Хоче купити мій комп'ютер, щоб полагодити і продати подорожче
На перерві ви почули частину розмови двох семикласників. Один скаржився другому, що його «забанили за флуд». Що означають ці слова? Що сталося з бідним хлопчиком?
Мабуть, він залишав беззмістовні коментарі на сайті і йому обмежили доступ до публікації коментарів. Нічого страшного, буде йому урок на майбутнє
Ех, напевно знову у свої «танчики» грав до ночі
Хлопці просто спілкуються вигаданою мовою, яка зрозуміла тільки їм. Хлоп’ята в моєму класі теж у цьому віці так робили
Уявіть, що вам на канікулах треба повідомити про щось цілому класу. Який метод сповіщення ви використовуєте?
Знайду співтовариство потрібного класу у соціальній мережі та опублікую повідомлення там
Опублікую оголошення на сайті школи
Зателефоную старості і попрошу її обдзвонити усіх інших. У крайньому випадку, я особисто подзвоню і відправлю смс кожному учневі
Ви, мабуть, часто шукаєте в інтернеті додаткові матеріали для підготовки до уроку. Як ви зазвичай дієте, щоб швидше знайти те, що вам потрібно?
Я є учасником професійних співтовариств у соціальних мережах і шукаю допомогу там
Я користуюся пошуковими системами. Яндекс і Google завжди знаходять те, що я хочу
Звертаюся до колег. Можливо, хтось з них знає хороший сайт з корисними матеріалами
Інтернет відкриває перед учителем безмежні можливості для самореалізації. Що, на вашу думку, повинен робити учитель для професійного саморозвитку?
Брати участь у вебінарах та проходити дистанційні курси
Частіше спілкуватися з колегами на форумах і тематичних сайтах
Скачувати і вивчати чужі методичні розробки: конспекти, плани уроків і презентації
Ви збиралися скачати нову версію програми для роботи із зображеннями і зробили б це, якби не втрутився учитель інформатики, Віктор Павлович. Він дуже переконливо порадив вам поки що користуватися старою версією, тому що у новій надто багато «багів». Про що це він?
У новій версії програми розробники припустилися ряду помилок, і програма працює не так, як треба
У новій версії програми з'явилося дуже багато нових, незнайомих мені функцій
Нова версія програми може не працювати на нашому шкільному комп'ютері, тому що він вже застарів за характеристиками.
Паперова робота – невід'ємна частина професійних обов'язків учителя. Як ви чините, коли вам треба зняти копію документа або роздрукувати конспект уроку.
Самостійно користуюся сканером і принтером
Я можу самостійно роздрукувати те, що мені треба, але доводиться просити про це, тому що у мене немає доступу до принтера і сканера
У нас в школі є принтер і сканер, але я не дуже люблю користуватися ними без сторонньої допомоги.
При підготовці до уроків учні все частіше шукають матеріали не в підручниках, довідниках та енциклопедіях, а на просторах Інтернету. Як ви до цього ставитеся?
Інтернет став дуже важливою частиною громадського життя. Те, що сучасні діти шукають інформацію саме там – природно. Я бачу своє завдання у тому, щоб навчити їх систематизувати і критично оцінювати інформацію.
Якщо учням вдається знайти цікаву інформацію до уроку, то чом би й ні? Адже хоч якась частина матеріалу все одно відкладеться у пам'яті.
Це неприпустимо. Використовуючи чужі роботи або бездумно копіюючи інформацію в Інтернеті, неможливо навчитися мислити самостійно. Я категорично проти!
Більшість учителів готують презентації до уроків, адже це підвищує ефективність навчання. Як ви використовуєте презентації?
Я люблю готувати незвичайні інтерактивні презентації, у форматі тестів і вікторин для учнів.
Я готую презентації, з яких можна дізнатися щось нове по темі уроку. Щось таке, про що вони не прочитають у підручниках.
Тільки при вивченні нової теми, щоб зацікавити учнів
У кожної школи, за рідкісним винятком, є свій сайт. Що ви про це думаєте?
Я беру активну участь у наповненні сайту нашої школи і вважаю, що це варто робити кожному учителеві.
Шкільний сайт – це чудово! Завдяки ньому про нашу школу можуть дізнатися майбутні учні та їх батьки
Я не розумію, яку функцію виконує сайт нашої школи і навіщо він потрібний. Просто хтось «вгорі» вирішив, що його треба створити, і ніхто не заперечив
Рівень ІКТ-компетентності зашкалює!
Ми б з радістю побували на одному з ваших уроків. Адже, судячи з усього, ви – справжній експерт в області ІКТ. Ви вільно використовуєте усі можливості модернізації освітнього процесу, та ще і можете здивувати своїх учнів знанням комп'ютерного сленгу.
Вашої ІКТ-компетентності вистачає, щоб провести цікавий урок.
Ми упевнені, що школярі захоплено слухають вас на уроках, адже ви умієте застосовувати інформаційні технології там, де це доречно. Можливо, не все дається вам легко і просто, але ви завжди знаєте, де знайти потрібну інформацію і можете швидко освоїти нову програму для створення презентацій або роботи з ілюстраціями.
Ви своєрідно застосовуєте нові технології.
Ми знаємо, що ви застосовуєте ІКТ на уроках, але, можливо, у ваших знаннях з цієї галузі бракує системності. Навіть якщо це так, не зневіряйтеся. У вас є можливість дізнатися багато нового. Заповніть пропуски в знаннях, читаючи тематичні ресурси в Інтернеті, або розпочніть з перегляду нашого вебінара про створення динамічних презентацій.